KONST / Litografier / Färglitografi 13636173
nr 1363 6173
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 242/360. Motivet: 51x73cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:26:25
30/11 19:07:44
100 kr
30/11 20:20:56
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker